2012 OLA Bantam Provincials

Starts on Friday August 3rd, this will be updated over the course of the weekend.  Game times, locations, and game numbers are provided. 

Arenas – RK = Rickard Arena Bowmanville, IP = Iroquois Park Whitby,  LG = Legends Centre Oshawa, MK = McKinney Arena Whitby.

      Bantam B      
      Friday      
             
Time Loc. Game # Team Score Team Score
12:30 PM RK A B23B Owen Sound   13  Innisfil  3
12:30 PM RK B B24B Hamilton   6  Caledon  3
1:30 PM IP 1 B25B Beaches   7  Milton  6
1:30 PM IP 3 B26B NOTL   1  Sarnia  5
1:30 PM LG 1 B27B Whitby 2   9  Welland  4
1:30 PM LG 3 B28B Windsor   9  Gloucester  2
1:30 PM RK A B29B Nepean   4  Orillia  6
1:30 PM RK B B30B West Durham   7  Wallaceburg  5
7:30 PM LG 1 B57B Hamilton   1  Owen Sound  9
7:30 PM LG 3 B58B Innisfil   8  Caledon  9
7:30 PM RK A B59B NOTL   2  Beaches  7
7:30 PM RK B B60B Sarnia   5  Milton  5
8:30 PM IP 1 B61B Windsor   1  Whitby 2  3
8:30 PM IP 3 B62B Welland   6  Gloucester  3
8:30 PM LG 1 B63B West Durham   1  Nepean  7
8:30 PM LG 3 B64B Wallaceburg   9  Orillia  13
             
      Saturday      
             
Time Loc. Game # Team Score Team Score
12:30 PM RK B B91B Owen Sound   7  Caledon  4
1:30 PM IP 1 B92B Hamilton   8  Innisfil  2
1:30 PM MK 1 B93B Beaches   4  Sarnia  1
1:30 PM MK 2 B94B Milton   8  NOTL  3
1:30 PM RK A B95B Whitby 2   7  Gloucester  4
1:30 PM RK B B96B Windsor   6  Welland  4
2:30 PM IP 1 B97B Nepean   9  Wallaceburg  4
2:30 PM MK 1 B98B Orillia   4  West Durham  7
6:00 PM MK 1 B109B 1st- 1 Owen Sound  7  2nd- 4 Milton  1
6:00 PM MK 2 B110B 1st- 3 Whitby 2  9  2nd- 2 Orillia  1
7:30 PM IP 1 B111B 1st- 2 Nepean  6  2nd-3 Windsor  3
7:30 PM MK 1 B112B 1st- 4 Beaches  4  2nd-1 Hamilton  3
             
      Sunday      
             
Time Loc. Game # Team Score Team Score
11:00 AM IP 1 B123B W- B109B Owen Sound  9  W- B110B Whitby  4
11:00 AM IP 3 B124B W- B111B  Nepean  2  W- B112B Beaches  4
4:15 PM IP 3 B128B W- B123B  Owen Sound  9  W- B124B Beaches  4
             
             
      Bantam C      
      Friday      
             
Time Loc. Game # Team Score Team Score
11:00 AM LG 1 B15C Kahnawake   9  Toronto Stars  2
11:00 AM LG 3 B16C Newmarket   2  Brantford  8
11:00 AM RK A B17C Mimico 2   2  Markham  6
11:00 AM RK B B18C Six Nations 2   4  Akwesasne  7
12:30 PM IP 1 B19C Peterborough   3  Oakville 2  2
12:30 PM IP 3 B20C Clarington 2   3  Orangeville 2  2
12:30 PM LG 1 B21C Uxbridge   6  St. Cath 2  0
12:30 PM LG 3 B22C London   9  Cornwall  0
5:00 PM RK A B47C Newmarket   6  Kahnawake  11
5:00 PM RK B B48C Toronto Stars   9  Brantford  8
6:00 PM IP 1 B49C Six Nations 2   7  Mimico 2  5
6:00 PM IP 3 B50C Akwesasne   5  Markham  4
6:00 PM LG 1 B51C Clarington 2   3  Peterborough  7
6:00 PM LG 3 B52C Oakville 2   3  Orangeville 2  4
6:00 PM RK A B53C London   3  Uxbridge  5
6:00 PM RK B B54C Cornwall   7  St. Cath 2  5
             
      Saturday      
             
Time Loc. Game # Team Score Team Score
10:00 AM RK B B81C Kahnawake   10  Brantford  3
11:00 AM IP 1 B82C Newmarket   7  Toronto Stars  3
11:00 AM MK 1 B83C Mimico 2   0  Akwesasne  5
11:00 AM MK 2 B84C Markham   7  Six Nations 2  4
11:00 AM RK A B85C Peterborough   3  Orangeville 2  4
11:00 AM RK B B86C Clarington 2   6  Oakville 2  1
12:30 PM IP 1 B87C Uxbridge   5  Cornwall  3
12:30 PM MK 1 B88C St. Catharines 2   2  London  9
5:00 PM IP 1 B105C 1st- 1 Kahnawake  7  2nd- 4 Markh  3
5:00 PM MK 1 B106C 1st- 3 Peterboroug  7  2nd- 2 London  5
5:00 PM MK 2 B107C 1st- 2  Uxbridge  3  2nd- 3 Orangeville 2  2
6:00 PM IP 1 B108C 1st- 4 Akwesasne  6  2nd- 1 Brantford  7
             
      Sunday      
             
Time Loc. Game # Team Score Team Score
10:00 AM IP 1 B121C W- B105C Kahnawake  10  W- B106C Peterborough  2
10:00 AM IP 3 B122C W- B107C Uxbridge  3  W- B108C Brantford  6
3:00 PM IP 3 B127C W- B121C Kahnawake  7  W- B122C Brantford  2
             
             
      Bantam D      
      Friday      
             
Time Loc. Game # Team Score Team Score
9:00 AM LG 3 B4D Fort Erie   5  Newmarket 2  6
9:00 AM RK A B5D Sault Ste Marie   13  Huntsville  2
9:00 AM RK B B6D Shelburne   4  Whitby 3  5
10:00 AM IP 1 B7D Brampton 2   6  Six Nations 3  6
10:00 AM IP 3 B8D Barrie   3  Arthur  5
10:00 AM LG 1 B9D Cambridge   2  Sudbury  4
10:00 AM LG 3 B10D Brockville   2  North Perth  3
10:00 AM RK A B11D Owen Sound 2   4  Halton Hills 2  4
10:00 AM RK B B12D Kitchener 2   3  Tor Stars 2  9
11:00 AM IP 1 B13D Simcoe   0  Mississauga 2  6
11:00 AM IP 3 B14D New Tecumseth   2  Hamilton 2  7
2:30 PM RK A B35D Newmarket 2   2  Nepean 2  5
2:30 PM RK B B36D Midland   3  Fort Erie  3
4:00 PM IP 1 B37D Whitby 3   0  S Ste Marie  4
4:00 PM IP 3 B38D Huntsville   4  Shelburne  1
4:00 PM LG 1 B39D Arthur   8  Brampton 2  7
9:00 AM LG 1 B3D Nepean 2   6  Midland  5
4:00 PM LG 3 B40D Six Nations 3   3  Barrie  5
4:00 PM RK A B41D North Perth   3  Cambridge  6
4:00 PM RK B B42D Sudbury   6  Brockville  1
5:00 PM IP 1 B43D Toronto Stars 2  11  Owen Sound 2  2
5:00 PM IP 3 B44D Halton Hills 2   9   Kitchener 2  2
5:00 PM LG 1 B45D Hamilton 2   3  Simcoe  4
5:00 PM LG 3 B46D Mississauaga 2   11  New Tecumseth  2
             
      Saturday      
             
Time Loc. Game # Team Score Team Score
8:00 AM IP 1 B67D Nepean 2   10  Fort Erie  4
8:00 AM MK 1 B68D Newmarket 2   3  Midland  3
8:00 AM MK 2 B69D Sault Ste Marie   11  Shelburne  0
8:00 AM RK A B70D Whitby 3   8  Huntsville  1
8:00 AM RK B B71D Six Nations 3   4  Arthur  5
9:00 AM IP 1 B72D Brampton 2   1  Barrie  2
9:00 AM MK 1 B73D Cambridge   6  Brockville  3
9:00 AM MK 2 B74D North Perth   0  Sudbury  7
9:00 AM RK A B75D Owen Sound 2   10  Kitchener 2  7
9:00 AM RK B B76D Toronto Stars 2   5  Halton Hills 2  4
10:00 AM IP 1 B77D Mississauga 2   3  Hamilton 2  4
10:00 AM MK 1 B78D Simcoe   4  New Tecumseth  5
2:30 PM RK B B101D 1st- 2  SS Marie  6  2nd- 3 Barrie  0
4:00 PM IP 1 B102D 1st- 3 Arthur  8  2nd-1 Newm2  2
4:00 PM MK 1 B103D 1st- 5 To Stars 2  5  2nd- 6 Missy 2  4
4:00 PM MK 2 B104D 1st- 6  Hamilton  4  2nd- 4 Cambridge  1
7:30 PM MK 2 B113D W- B101D SS Marie  10  W- B102D Arthur  1
8:30 PM IP 1 B114D 1st- 1  Nepean 2  2  2nd- 2 Whitby  5
8:30 PM MK 1 B115D W- B103D To Stars  3  W- B104D Hamilton  2
8:30 PM MK 2 B116D 1st- 4 Sudbury  6  2nd- 5 Halton Hills 2  5
             
      Sunday      
             
Time Loc. Game # Team Score Team Score
9:00 AM IP 1 B119D W- B113D SS Marie  1  W- B114D Whitby  7
9:00 AM IP 3 B120D W- B115D  To Stars  4  W- B116D Sudbury  5
1:30 PM IP 3 B126D W- B119D Whitby  2  W- B120D Sudbury  6
             
      Bantam E      
      Friday      
             
Time Loc. Game # Team Score Team Score
9:00 AM IP 1 B1E Sarnia 2   4  Lincoln  0
9:00 AM IP 3 B2E Kingston   12  North Perth 2  0
2:30 PM IP 1 B31E Orangeville 3   4  Kingston  5
2:30 PM IP 3 B32E North Perth 2   0  Sarnia 2  13
2:30 PM LG 1 B33E Oshawa   6  Beaches 2  6
2:30 PM LG 3 B34E CW 2   9  Stayner  4
7:30 PM IP 1 B55E Lincoln   7  North Perth 2  1
7:30 PM IP 3 B56E Orangeville 3   0  Sarnia 2  7
8:30 PM RK A B65E Stayner   1  Oshawa  7
8:30 PM RK B B66E Beaches 2   9  C Wellington 2  7
             
      Saturday      
             
Time Loc. Game # Team Score Team Score
10:00 AM MK 2 B79E Kingston   6  Lincoln  1
10:00 AM RK A B80E North Perth 2   2  Orangeville 3  9
12:30 PM MK 2 B89E Center Wellington 2   4  Oshawa  8
12:30 PM RK A B90E Stayner   1  Beaches 2  9
2:30 PM RK A B100E Lincoln   2  Orangeville 3  3
2:30 PM MK 2 B99E Sarnia 2     Kingston  
             
      Sunday      
             
Time Loc. Game # Team Score Team Score
8:00 AM IP 1 B117E 1st- 1 Oshawa  11  2nd- 2 Sarnia  2
8:00 AM IP 3 B118E 1st- 2  Kingston  8  2nd-1 Beaches  4
12:30 PM IP 3 B125E W- B117E Oshawa  1  W- B118E Kingston  6
             

1 Comment

  1. How about listing the Bantam A finals?


Sorry, the comment form is closed at this time.

Comments RSS

  • Shots On Goal

    • 1,170,090 since (Feb/07)
  • LITG Co-Ed Sports

  • Like Us On Facebook

  • Pages

  • Archives